7 soovitust, mis aitavad sul saada ametikõrgendust

Olen märganud inimeste juures kindlaid käitumismustreid, mis takistavad nende tööalast edu. Kuid muutes oma suhtumist ja käitumist, on paljudel ametikohtadel võimalik edasi areneda. Juhul, kui oled mõelnud ametikõrgendusest, siis need soovitused on sulle ehk abiks.

1. Muuda oma suhtumist

Ideaalset tööd pole olemas, kuid oma tööd on võimalik õppida armastama. See on oluline, sest negatiivne suhtumine karjääriredelil edasi ei vii.

Näiteks pole mõtet ülemust taga kirudes jääda ootama paremaid aegu, vaid on võimalik teadlikult tegutseda selle nimel, et viia ellu positiivsed muutused oma tööelus.

2. Vaata üle oma käitumisharjumused

Analüüsi, kas miski võiks sinu käitumise juures takistada ametikõrgenduse saamist. Vahel on muidugi tehtud vigu keeruline parandada, kuid alati saab nendest õppida.

3. Ära tegele tagarääkimisega

Meenuta, kas sa oled rääkinud taga oma kolleege ja teinud seda negatiivses võtmes. Tagarääkimine on väga riskantne tegevus, sest see võib luua sinu ja teiste töötajate vahel asjatuid pingeid. See omakorda mõjutab halvasti sinu tööalast edu.

Inimeste tagarääkimisel on oluline arvestada võimalusega, et varem või hiljem saavad need inimesed, keda taga kirunud oled, sellest teada.

Kui sa kellestki midagi halba rääkinud pole, siis on hästi, aga kui oled, siis nüüd on aeg seda käitumismustrit muuta.

4. Ära räägi kolleegidele enda isiklikest muredest

Koduste probleemide koht on kodus ning on oluline, et need jutud saaksid räägitud koduseinte vahel, mitte tööl. Töökoht pole isiklike probleemide levitamiseks, vaid töö tegemiseks ning oma murede levitamine ei aita sind karjääriredelil edasi.

Sa ei tea, millal ja kuidas keegi võib sinu poolt jagatud infot ära kasutada. Mida vähem oma isiklikust elust räägid, seda parem. Muidugi on teatud erandeid, kuid üldjuhul on targem mitte rääkida oma isiklikust elust, sest pole vaja luua endast asjatult probleemse inimese kuvandit. Kõigil on muresid, aga neid ei pea tööl levitama.

5. Üleliigseid liigutusi ei ole vaja tööl teha

Ülereageerimine tööl sind ametialaselt edasi ei vii, vaid mõjub pigem väsitavalt nii sulle endale kui kolleegidele. Teisisõnu –  neid asju, mis sinu töökohustuste hulka ei kuulu, ei ole vaja alati teha.

Mõistlikkuse piires võib alati kliendile/kolleegidele vastu tulla, kuid sellega üle pingutada ei tasu, sest tihtilugu ei austata inimest, kes kõike teeb, mida temalt palutakse.

6. Uuri, missugused on nõuded sinu soovitud ametikohale

Kui tahad mõnda uut ametikohta, siis uuri, kas sa vastad nõuetele, mida see ametikoht eeldab.

Sa ei pea kohe täielikult vastama kõikidele nõuetele, sest keegi pole sündinud nii, et ta kohe kõike oskab. Küll aga on alati hea mõte ennast eelnevalt täiendada ja ennast ametikõrgenduseks ette valmistada.

7. Kui sulle pole pakutud ametikõrgendust, siis küsi seda ise

Alati pole paremat töökohta kohe kusagilt võtta, kuid on täiesti võimalik, et tulevikus tekib mõni sinu võimete ja oskustega paremini sobiv ametikoht ning tööandja pakub sulle ise ametikõrgendust.

Kui sulle siiamaani pole ametikõrgendust pakutud või sa pole seda oma tööandjalt küsinud, siis nüüd on võib-olla aeg seda teha. Kui oled end piisavalt ette valmistanud ametikõrgenduse saamiseks, siis saad uurida oma ülemuselt, kas sul on võimalik ametialaselt edasi areneda ning missugused on edasi liikumise võimalused.

Tõnu Põldma

Olen inimene, kes soovib aidata luua Sinu ellu positiivseid muutusi. Siin veebilehel jagan ma infot, mis mind on aidanud. Loodan, et Sa leiad siit häid mõtteid, kuidas oma elu paremaks muuta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga