Armastuse Valguses

Kõik, millega elus kokku puutume, on seotud armastusega. Armastus tervendab, aitab meid kanda läbi elu, kui meil on raske ning toidab meid rõõmuhetkedega, kui kõik on hästi. Käesolev Tõnu Põldma  mõtete kogumik on pühendatud kõigile armastajatele.

Kõiki ja kõike saab kohelda armastusega

Mida keerulisem näib kellegi käitumine või mõni olukord, seda sagedamini läheb inimene hoopis näiliselt kergemat teed – ta valib armastuse asemel viha ja pettumustunde kogemise ning väljendamise.

Igas eluolukorras on kingitusena peidus oma õppetund, mis aitab meil saada paremaks armastajaks. Elu asetab meid sageli olukordadesse, kus on raske jääda armastavaks. Täpsem on öelda, et kui inimene ise valib elus mõne käitumisviisi, mis pole tema südametarkusele lähemale viiv, on lõpptulemuseks ikkagi alati valu. See tuleneb liigsest „peas elamisest” ehk inimene ei kuula piisavalt iseenda sisemisi/hingelisi tundmusi ja igatsusi, vaid kuulab liigselt oma mõistust.

Kõike, mida elus teha liiga palju, loob tasakaalutust. Seepärast on vajalik teha kõike just täpselt nii palju, kui seda hetkeolukord soosib – kuulata oma mõistust ja ka südant kui vaja. Mõistagi töötab südametarkus igas eluolukorras, kuid seda vaid eeldusel, et osatakse südant kuulata igas olukorras. Tihtilugu juhtub aga elus hoopis nii, et kui tekib mõni ärev olukord, läheb inimese süda „lukku“ ning sellest tulenev tarkus pole ajutiselt kättesaadav. Nii võib juhtuda näiteks siis, kui laseme iseenda või mõne teise inimese vihal enda üle võimust võtta.

See on loomulik, kui elus on vahel mõni suuremat sisemist pingutust nõudev olukord, sest vastasel juhul jääks inimene ühetaolisesse kogemusteringi tiirutama. Igasugused tasakaalutused või nn kriisid on suurepärased arengu pakkujad. Need on selged vihjed, et nii enam elus edasi minna ei saa ning millestki tuleb vabaneda. Olgu selleks piiravaks vabanemise objektiks kas siis mõni pikka aega püsinud uskumus või inimsuhe. Oluline on siinjuures valida armastav lähenemine probleemidele.

Kõik, mis puudutab vanast loobumist ja uue vastuvõtmist oma ellu, on seotud samuti armastusega. Ka sinu oskusega jääda nendes olukordades ausaks iseenda ja teiste vastu ning minna elus edasi nii, et see võimalusel kedagi ei kahjustaks.

Tähtis on kõik murekohad või probleemid elus lõpuni ära lahendada. Inimesed ja olukorrad meie elus on kui peegeldus sellele, mis toimub meie sees. Näiteks, kui pidada kedagi halvaks inimeseks, kuna tema läbi oleme haiget saanud, siis see haigettegemine on oma olemuselt lihtsalt peegel meie enda „puudustele” ehk lahendamata sisemistele probleemidele. Seda, mida endasse kuhjanud oleme, seda me olemegi ja seda tõmbame kui magnetiga oma ellu juurde. Seetõttu on äärmiselt tähtis tegeleda iseenda puhastamisega – vabaneda kõigest, mis meid enam käesoleval eluteel ei teeni ja on oma aja ära elanud.

Mida teadlikumalt väldime mõne olukorra või inimsuhtega seotud murega tegelemist, seda jõulisemalt tuleb antud olukord meie juurde tagasi uuesti ja uuesti, kuniks õppetükk on omandatud ja sellega armastavalt rahu sõlmitud. Pole oluline, mis meil on jäänud lahendamata, tähtis on teadmine, et nii või teisiti tuleb elus kõik lõpuks korda teha. Kõik lahendamata olukorrad kipuvad sageli korduma, mitte tingimata küll ühtede ja samade inimestega, kuid siiski – oleme jälle sarnastes olukordades ja emotsioonides.

Inimsuhetes on meile parimaks peegliks teine inimene. Mida lähemal ta sulle on, seda paremad ja selgemad on sõnumid, mida ta oma käitumisega sulle peegeldades tagasi saadab. Kui märkad suhtes ühe ja sama ebameeldiva olukorra või tundemustri kordumist, siis tuleb iseendalt küsida, missugune minu omadus selle esile kutsus. Pole tarvidust hakata kohe teist jõuliselt muutma, tõrjuma või süüdistama. „Lihtne” on muidugi ka probleemide eest „plehku panna“, kuid tegutsedes targalt, et iseenda sisimas ei asenda sa liiga pikaks ajaks armastuse tunnet viha või pettumusega, ei ole ohtu ka liigselt lõhkuda  emotsionaalselt nii iseennast ega teist. Elu pakub meile alati uue võimaluse mõne õppetüki õppimiseks – kui mitte sama inimesega, siis mõne teisega ikka. Seepärast on oluline mõista oma „eksimusi”.

Väga oluline on tunda ka vastutust, kuidas meie käitumine mõjutab ümbritsevat maailma. See puudutab oluliselt valutunnete loomist iseendas, sest madalamatele energiatele keskendudes ja neile jõudu andes, suurenevad need sinus eneses ning mõjutavad mitte üksnes sinu, vaid seeläbi ka sind ümbritsevate inimeste elu. Seepärast ei saa ka öelda, et iseendas valutundeid hoides ja võimendades teiste heaolu ees meil vastutus täielikult puudub. Kõik mõjutab kõike ja on kõigega ka seotud. Sealhulgas inimese vihased ja pahempoolsed mõtted, mida ta kellegi suunas saadab.

Üks tegu, mida teha saame, on hoida meeles, et kõiki ja kõike saab kohelda armastusega. Ja kui me seda alati teha ei oska või ei suuda, siis on oluline iseendale andestada.

Ajatud mõtted elust ja armastusest

Elust ja armastusest on kirjutatud palju. Järgnevalt vaatleme neist mõningaid ajatuid mõtteid.

Mõistusega ei seleta armastuse olemust

Tee, mis sa teed või ütle, mis sa ütled, aga armastust ei saa keelata, käskida ega piirata.  Armastus hiilib sinuni nii, et sa ei pruugi sellest isegi aru saada. Sageli tuleb armastus kui keeristorm, paisates segi kogu su senise elu. Vahel võib ka näida, et armastus on otsa saanud, kuid siis tärkab uuesti näiliselt kui ei millestki… Armastus ei kao isegi siis, kui tegelikkuses pole armastusleekidest enam tuhkagi alles. Armastus on nii mitmepalgeline, mida inimmõistus alati ei hoomagi.

Käske tuleb elus täita vaid äärmisel juhul

Selle lihtsa nõuande ütles mulle kunagi üks elukogenud vanem mees. Kui sa lased end kogu aeg käsutada, siis oled sa käsutäitja – inimene, keda on lihtne kontrollida ja suunata. Nimetatud nõuanne ei tähenda protestimist kõige ja kõigi vastu, vaid sisendab, et tähtis on mõelda oma peaga ja teha ise järeldusi.

Otsustada tuleb esimesel võimalusel

Otsustamatus on iseenda närvide peal kõndimine. Kui võtad vastu otsuse, tunned end juba palju paremini.

Kõikide inimeste eludes on katsumused

Nimetagem neid siis probleemideks või kasvuruumiks, kuid sisu on sama. Ka inimesed, kes õpetavad sind elama, on vahel mingites eluvaldkondades omadega puntras. See aga ei tähenda veel, et ta sind aidata ei saaks.

 Kui tunned, et miski on oluline, siis nii see ka on

Sa tunned alati, mida soovid. Sinu sees on peidus hingeigatsus, mis sosistab sulle, kuhu edasi liikuda sooviksid. See tunne ütleb sulle, mida sügavaimal tasandil vajad.

Oled, kes oled

Inimene võib ju mõnda aega aega kanda maski  –  mängida kedagi teist – kuid igavesti maskikandjaks ta jääda ei saa. Varem või hiljem muutub see koormavalt väsitavaks, tuleb mask tirida eest ja elada edasi iseendana. Olla  siin maailmas ausalt ja ehedalt sellisena, nagu sa tegelikult oled.

Sammud parema eluni

Lõpeta olukorra vihkamine

Kui sa vihkad või mistahes halvustaval viisil kellessegi suhtud, siis ta ei hakka sind sellepärast küll rohkem armastama. Niisamuti on ka erinevate olukordadega eluredelil. Miks peaks näiteks hakkama sinu töö sind paremini toitma, kui sa seda sisimas põlgad? Või miks peaksid mõned inimesed sinu elus olema meeldivamad, kui sa neid tegelikult millegi pärast ei salli? Ükski inimene ei tee meile seda halba, mida me pole ise kunagi kellelegi või iseendale teinud. Mõte on tegu, niisamuti ka tunne, mida kellegi vastu tunneme. Mida iseendast teistele jagame, on justkui topeltkingitus ka meile endale.

Pole mingit tarvidust vihata inimesi, kes on teinud kellelegi liiga või käitunud valesti. Kohtumõistmine pole eesmärk, iseenda aitamine ja tasakaalustamine aga küll. Vaadates mõistva ja kaastundliku pilguga nende  inimeste peale, kes oma sisemise võitluse ja tasakaalutuse tõttu põhjustavad teistele kahju, on juba väga suur panus antud iseenda ja maailma jaoks.

Võta vastu otsus muuta oma elu

Kõige tähtsam on aidata iseennast. Otsustamatus on jäävaks piduriks, kui sellest jagu ei saada. See on juba pool võitu, kui oled jõudnud tõdemuseni, et midagi tuleb muuta või ära teha. Tegutse kohe esimesel võimalusel. Paigalseis võib ajutiselt küll mugav olla, kuid sageli jääb inimene selle tõttu ilma paljustki, millest ta ise unistanud on. Õnneks pikemas perspektiivis tõukab elu ise meid niikuinii paigalt minema. Elu utsitab alati tagant nii nügides kui ka kingitusi tehes, kuid hilinenud õnn võib mõnikord mõru olla.

Otsustamiseks pole vaja tingimusi, inimese olemasolust täiesti piisab. Seniks, kuni inimene elab ja hingab, on ta olemas ning tema päralt on muutuste võim ja vägi, kui ta seda vaid soovib. Ära karda kuulata iseennast isegi siis, kui teised ümberringi sind milleski veenda püüavad. Igaühel on oma tunne, kogemus ja tarkus, mis ei pruugi sobida sinu olemusega.

Andesta kõikidele asjaosalistele

Kui inimene teaks igas olukorras neid kõige õigemaid käitumisviise, mis elus edasi aitaks valutumal viisil, siis suure tõenäosusega teekski ta seda. Elus kogu selle valudemere taga on igaühe soov elada paremini, rõõmsamalt ja armastavamalt. Igaüks aga kohe ei oska seda…

Lastevanematel on omad valud ja mured, mida nad on paraku enamasti iseendas sügaval kandnud ja neist nendest mõjutatud saanud. Andes oma lastele edasi parimad eluks vajalikud teadmised ja kogemused – saab laps kasvatuse, mis võimaldab tal ühiskonnas toime tulla. Siin on koht, kus tuleb unustada kohtumõistmine. Milleks süüdistada, näidata näpuga teise peale, mõistmata kellegi lapsevanema isiklikku valu ja kogemust? Viha ja sildistamisega ei armastata, küll aga lõhutakse „ilusasti” ja põhjalikult.

Olgem tänulikud, et meil on elu, et meil on kõik, mis meil on. Andkem iseendale ja teistele andeks, kui me alati seda, mis antud, väärtustada ega armastada ei suuda või ei oska. Sellest pole midagi, kui alati ka ei jaksa seda teha.

Alusta rännakut oma südamesse

Sinu sees on justkui üks salapaik. Seal ei pruugi küll olla seinu ega müüre, kuid seal on paigake sinu soovidega. Seal on kõik, mida sa tegelikult vajad.

Oma unistuste töö leiad iseenda südamest. Ka armastuse tunne peitub seal. Seal on ka mõistmine ja kaastunne ning palju muudki eluks vajalikku. Seal polegi midagi sellist, mida me ei vaja. Seal on kõik, mida vaja.

Vaata julgesti ringi iseenda pühas südamekambris ning leia ja tunne ära kõik ilus, mida oma elus kõige rohkem kogeda soovid. Kõik kaunis on alati sinu südames. Tunne ka ära iseendas soov teha järgmine tegu iseendale või teistele parema elu loomiseks. Selleks teoks võib olla ka armastusega lendu lastud mõte kellegi poole.

Vaata oma hirmudele ausalt otsa

Lihtsaid lahendusi pole vaja iseendale eesmärgiks seada. Hirmudega on niisamuti kui olukordadegagi, mida ei peaks vihkama. Milleks süüdistada hirmutunnet?

Vaatle oma hirme mõistvalt ja armastavalt ning kohtle neid hästi. Kui hirm oleks elusolend ja sa näed, et ta kardab, siis mida sa talle söendaksid öelda? Tunneksid talle kaasa või vihkaksid teda nagu enamik vihkab  mõnda haigust? Ei haiguse ega hirmuga saa sõbraks läbi viha – ikka läbi armastuse ja hoolivuse.

Ole iseendale toeks ning vajadusel saad küsida nõu ja abi inimestelt, kes oskavad sind abistada elumuutuste teel.

Saa oma probleemidega sõbraks

Mis elu see oleks, kus probleeme pole? Lihtne ja mugav? Pole seda jäävat rahu, mis sind poeriiulil ootab. Rahu ja elu on looming. Sinu probleemid on nagu on, ära neid seepärast vihkama torma. Anna neile võimalus „öelda” oma sõnum. Kuula ära, mis on sinu muredel sulle öelda ning asu iseennast aitama, kinkides oma probleemidele armastavat ja mõistvat suhtumist. Sinu probleemid on osa sinust enesest.

Keskendu tasakaalu hoidmisele

Pole niivõrd tähtis, mida täpselt vajad oma eluvaldkondade tasakaalus hoidmiseks. Oluline on tasakaal ise. Nii nagu pole põhjust vihata nn tavameditsiini, niisamuti pole mõtet põlata ka alternatiivset tuge. Kõik, mis on, on omal kohal, omas ajas ja vajaduses. Sinu teha on suhtumine ja tundmine, missugust nõu või abi elus kõige rohkem soovid.

Soovitusi inimsuhete parandamiseks

Keskendu iseenda õnnele

Head inimsuhted on üheks oluliseks elurõõmu allikaks. Mida õnnelikum sa oled, seda paremad on sinu suhted sind ümbritsevate inimestega. Tähtis on meenutada, et millele sa kõige rohkem elus keskendud, seda sa ka lood. Ära toida oma mõtetes negatiivseid pilte iseendast, mis meenutavad sulle pidevalt, kui õnnetu sa oled või kui halvasti üks või teine asi sinu elus on, vaid võta ka probleeme oma elus just sellistena nagu nad on ning ära võimenda neid.

Jäta teised inimesed rahule

Teised inimesed ei pea tantsima sinu pilli järgi ega tegema seda, mida sa soovid. Sina omakorda ei pea tegema alati seda, mida teised sinult ootavad. Mida vähem teisi millegagi liigselt survestada, seda parem kõigile.

Õpi nautima üksindust

Alati pole võimalik olla kogu aeg teistega koos. Seepärast tuleb olla valmis ja avatud võimalusele, et ühel hetkel pead sa olema ka üksi.

Ava end teistele

Mida ausam ja avatum sa inimsuhetes oled, seda rohkem austad iseennast ja teisi.

Loobu sellest, mis ei lase sul iseennast armastada

On tähtis aktsepteerida ennast täielikult 100% sellisena nagu sa just hetkel seda lauset lugedes oled.

Leia oma ellu uued inimesed

Kui oled klammerdunud suhetesse, milles sa ei tunne end enam hästi, siis on kindlasti käes aeg sellest loobuda. Mõtle, kus ja mida sooviksid ette võtta ning uuri võimalusi uute inimestega kohtumiseks. Selleks  kohaks võiks olla mõni laager, koolitus, ühisüritus jms. Võid uurida näiteks mõnda internetifoorumit või portaali. Kindlasti on kuskil keegi, kes sinusugust inimest omale eluseltsiliseks soovib. Kes otsib, see leiab.

Tee seda, mis pakub sulle rõõmu

Kindlasti tead, mis toob sinu ellu rõõmu. Sinu sees on olemas tunne, mis näitab teed sinu südamesoovide poole.

Iseenda südamehääle kuulamine tähendab järgnemist oma sisemisele juhtimisele. Sinu südamehääl on sinu teenäitaja, mis paneb sind rõõmsamalt elama, kui seda kuulda võtad. Ehkki tänastes tingimustes on Maal keeruline kogeda armastust nii, et puuduksid täielikult probleemid ja väljakutsed, on siiski võimalik keset seda tormist elumerd tunda rõõmu olemasolevatest õnnehetkedest, mille abil saad hoida oma sisemist jõudu, kui seda kõige rohkem vajad.

Paljuski peavad inimesed sarnaseid mõttekäike, kus soovitatakse kuulata oma südamehäält, üksnes rahustavateks ilutekstideks. Kahtlemata on armastuse tundmine ja sellest lugemine ütlematagi kaunis. Selleks, et kaunist tekstist ei saaks vaid hetkeline lohutus, tuleb võtta appi praktiline soov järgneda iseenda sisemisele juhtimisele. Inimese sisemine juhtimine kõnelebki lihtsustatult öeldes temaga sisemiste tunnete kaudu.

Sinu sisetunne näitab sulle teed, kuhu oma elus suunduda. See viib sind sinna, kuhu soovid, et saaksid kogeda sihtpaigas seda, mida vajad. Siiski pole õnn peatus teepervel või mugav võrkkiik palmide vahel, kuhu saab igaveseks puhkama jääda. Elu ja õnn on muutuv ja liikuv ning pidevalt täiustuv.

Elu pole üdini lihtne ega keeruline. Naudi, kui võimalik ja kurvasta, kui vajalik. Mure ja valu vältimine pole elu eesmärk. Samuti pole tarvidust lahterdada valu ja kannatust halvaks. Tähtis on hoida tasakaalu nn hea ja halva vahel.

Kui oled vahel kurb, siis rõõmusta – see läheb mööda.

Me komistame vahel kõik sel eluteel kõndides ning kaldume kas hea või halva poole. Tähtis on seejuures taas püsti tõusta saavutamaks uuesti tasakaal.  Kas või teiste abiga.

Head nõuannet õnnelikuks eluks ei saa osta raamatupoest ega teiselt inimeselt. Head nõuannet saab ära tunda iseendas. Seepärast kuula iseennast ning tee seda, mis pakub sulle  rõõmu.

Lihtsaid mõtteid õnneliku elu loomiseks

Sa oled oma elus seal, kus oled just selle pärast, kes sa tegelikult oled. Parimate võimete kohaselt oled elanud oma elu ning loonud senised olukorrad ja sündmused oma parima äranägemise järgi. Kõik see on olnud sinule vajalik kogemus, mis on aidanud sul tänase päevani elada.

Kui sa pole hetkel rahul, tuleb kindlasti millestki loobuda ja teha ruumi kõigele uuele ja paremale, mis tahab sinu ellu tulla.

Ära pikalt kahetse

Kui sa endiselt midagi kahetsed, siis leia midagi, mida armastad või leia keegi keda armastada nii, kuidas sa hetkel oskad ja kuidas see parasjagu võimalik on sinu tegudes ja mõtetes.

Viha sind ei aita

Kui sa pead oma elu jagama vihaga, siis see on elu lisakoormaga – raskusega, mis väsitab. Püüa anda mõtetes vabaks kõik sinu senise elu olukorrad, mis ei lase sul praegu rõõmsalt elada.

Sa ei pea teiste järele ootama ega nende külge klammerduma

Igaüks käib oma teed ja kui ühel hetkel su  kaaslane enam ei soovi sinuga sama rada mööda edasi liikuda, siis austa tema valikut. See on tema viis õppida paremini elama.

Kuula, mida inimesed sulle öelda soovivad

Iga inimene sinu elus on siin selleks, et sind aidata, et olla sulle toeks sinu teekonnal saada paremaks inimeseks…

Austa oma vanemaid tingimusteta

Väikse lapsena hoiti sinul käest kinni ja näidati, missugune elu on. Tänu nendele sai sinu elu siin võimalikuks. Isegi, kui sinu vanemad pole olnud supervanemad, siis tea, et nad lihtsalt ei osanud paremini. Sa võid alati olla ise parem lapsevanem oma lapsele.

Õnn on armastus

Tõelist rõõmu loob vaid üks tunne – armastus – iseenda, teiste ja elu vastu.

Andesta iseendale

Kõik halb, milles end süüdistad, lahkub sinu seest, kui sa lubad sel lahkuda – alustuseks andesta iseendale.

Ole ka tänulik kõikidele inimestele, kes sinu elus on ja on olnud.

Sinu süda teab, mis on sulle parim

Kui sinu süda tõrgub, siis mõtted, mis hetkel su peas ringlevad, pole sulle sobivad, sest süda teab, mis viib sind armastusele lähemale. Süda tunneb, missugune otsus toob sinu ellu rõõmu.

Süda on sinu armastuse varjupaik peidetud rõõmule – see aitab sul elus edasi liikuda. Edasiliikumine tähendab järgneda tundele, mis on peidetud sinu sisemisse igatsusse. Mõistus arvestab enamasti peamiselt ühiskondlike ja teiste poolt õpetatud juhistega, mis maalivad inimese kujutlusse mulje, et just konkreetsel ja ühetaolisel moel ning kindla valemi abil on võimalik saada elus õnnelikuks.

Õnn ise on järgnemine oma suurimale sisemisele igatsusele. See igatsuse tunne on olemas sinu südames. See tunne näitabki teed sinu hingeigatsuse poole. Igasugused ühiskondlikud ja kunstlikud turvatunde määratlused nagu näiteks peamiselt levinud mõttelaad, et kindlal hulgal raha ja vahendeid on see näitaja,  mis tähendab turvalist elu. Kõige selle taga peitub hoopis palju enamat.

Elu siin Maal tähendab järjepidevat eneseületamist, oma vanade seisukohtade muutmist ning kohandamist eluvooluga. Kui soovid oma elus selgust saada, siis heida pilk sellele, mida oled alati teha tahtnud, ent pole sisimas julgenud, sest vana tundub endiselt turvaline ja näiliselt ohutu.

Heites pilgu oma hingeigatsusele, mõistad, mis toob sulle rõõmu ja võimaldab teostada oma suurimat püüdu siinses maises elus. Hingeigatsus on tunne, mis viib sind sinu õnne rüppe. Hingeigatsuse tunned ära ka vastupandamatu soovi järgi teha midagi, mida sisimas soovid, ent mõistus kipub seda sageli pidurdama või ebaturvaliseks pidama.

Jättes kuulamata südames peituva hingeigatsuse hääle, kustub inimeses järk-järgult elurõõm. Temast saab kui tuim masinataoline olend, kes täidab peamiselt ühiskondlikke etteantud elujuhiseid, milles puudub inimese ainulaadsusega arvestamine. Ükski inimene pole tegelikkuses ühesugune ning seepärast ei saagi kõik toimida ühetaolise programmi või ühiskondliku eduvalemi järgi.

Sinu süda on sulle  igaveseks  teejuhiks, täites sinu elu rõõmuhetkedega ka keset tormist merd. Peamine pole mitte tuule suund, vaid sinu tunnetus, mis võimaldab püsida lainetel ja edasiviival elukursil.

Andestades endale oma senised eksimused ja vead, ka teiste mõistmatuse näha sinu südamesse, liigud oma eluga edasi. Elurajal edasiliikumine ei tähenda kõige vana ja valusa mahalaitmist, vaid sellest armastusega lahkumist – teades, et kõik, mis oli siiani olemas, ei kao mitte kuhugi. Kõik hea, mis oli, võib alati jääda sinu südamesse. Kõik, mis on valus, seda vaatle mõistvalt teades, et sinna, kus on valu, pole jõudnud veel piisavalt armastust.

Kui sinu südames elab armastus ja sinu sooviks on armastada, oled sa armastuse kõikeläbistava väega ühes rütmis. Alati saad ja võid olla seal, kus on armastus. Armastus on olemas, sõltumata ajalistest piirangutest ja kunstlikest elukorraldustest.

Inimene ei pea olema kui mööbliese keset suurt ja kaunist maja. Inimene ei pea ka olema kellegi teener, kes teda ei väärtusta ja teda mõista ei taha. Tunnistagem iseendale või mitte, kuid me tahame olla seal, kus on lihtne ja hea. Me tahame olla seal, kus on rõõm ja vabadus. Rõõm ja vabadus aga ongi seal, kus on armastus.

Tsitaadid elust ja armastusest

„Kui soovime, et meil oleks kõik hästi, tuleb teha nii, et kõigil on kõik hästi.“

„Tuleb anda ühepalju toitu nii valgele kui mustale hundile, siis nad ei lähe omavahel kaklema.“

„Mida rohkem on sul jõudu armastada, seda parem. Kui soovid parandada kellegagi suhteid, siis ole mõistev, lähene talle armastavalt ja täiesti ausalt. Mõeldes temast vihaseid mõtteid – sellega karistad vaid iseennast ja teist inimest, selle asemel püüa talle mõttes saata armastust. Kedagi vihates kasvatame vaid viha enda sees ja ümber, kuid jagades mõistmist ja armastust, aitame luua rohkem rahu.“

„Päike lihtsalt särab, lihtsalt on. Tema valgus näitab teed ning  soojendab meid, annab endast palju küsimata, kas me kõike seda väärt olemegi. Nõnda lihtne saab olla armastus.“

„Lahendused tekivad loomulikul teel. Midagi pole vaja oma ellu vägisi luua.“

„Tõde pole raamitud pilt või konkreetne lause, mis igavesti püsima jääb. Tõde on niisama muutuv kui elu. Tõde saab tunda ja näha hetkes just täpselt nüüd ja praegu. Mis iganes on tõde sinule, selle tunned kindlasti ära iseendas.“

„Kui tahad hoida head tervist ja tunda elust rõõmu, siis mõtle alati oma peaga, mitte ära käitu liigselt teiste soovide ja ühiskondlike hoiakute järgi.“

„Kõik negatiivsed tundmused ja blokeeringud sinus on sulle õpetajateks, mis annavad võimaluse saada iseendast üha teadlikumaks.“

„Ükski diplom ega teiste inimeste heakskiit ei asenda sinu südamesoove. Vaid sa ise tead, mis sinule parim, mida oma elus kogeda soovid.“

„Kui tajud, et sul on teine arvamus või tunne mõne asja suhtes kui mõnel teisel, siis austa oma tundeid ja arvamust ning ära võta teiste tõde enda pähe. Sul on õigus olla unikaalne ja niisama haruldane võib olla ka sinu tõde elust ja mistahes selle osast.“

„Ükskõik, mil viisil me armastust oma ellu ootame või planeerime – armastus tuleb meie teele ikka ootamatult.“

„Oma südames tead sa alati, mis on sinule parim. Armasta hetkel, mil elad. Armastus tähendab elu. Elada tähendab armastada. Armastus on sinu sünniõigus.“

„Armastuses pole aega. On tunne, mis näitab teed ja toob rõõmu.“

„Igale teele jäävad jäljed. Kas seda näeme ja märkame, on iseasi.“

„Andke üksteisele seda, mida vajate ning te olete õnnelikud.“

„Kõigis on kõike. Kõik on oluline. Kõik mõjutab kõike.“

„Kõik, mida oma elus teeme, on meie õppetükk.“

„Kuidas vaatad elu, nõnda seda ka näed.“

„Ausus lahendab paljud mured.“

„Andestamine lahustab viha.“

„Alati võib armastada.“

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga