Avasta oma anded ja muuda nende abil enda elu paremaks

Kindlasti sa oskad midagi paremini kui teised ning võimalik, et see on paistnud välja juba sinu varases nooruses. Võimalik, et oskasid näiteks hästi kirjutada või olid tugev mõnes muus valdkonnas. See, milles sinu tugevus seisnes, võib anda aimu sinu tõelisest andest. Abi võib olla ka alljärgnevatest küsimustest, mille üle mõtiskledes saad ehk jõuda iseendas selgusele, kuidas oma annete abil enda elu paremaks muuta.

1. Kelleks tahtsid väiksena saada?

Mis tundus sulle varajases nooruses väga põnev töökoht ning kellele rääkisid oma toonasest unistusest? Mida sulle meeldis väiksena teha? Kas sulle meeldis maalida või niisama millegi konkreetse kallal nokitseda? See võib anda aimu sinu hingeigatsusest.

2. Missugust infot sa meelsasti tarbid?

Mida otsid internetist? Missuguseid raamatuid loed? Mis on see läbiv valdkond, millest need räägivad? Kas sa loed psühholoogia alast kirjandust või huvitab sind hoopis ettevõtluse teema? Kas loed esoteerilist kirjandust või huvitab sind pigem mõni muu valdkond? Kas oled mõelnud ise selles valdkonnas midagi luua? Näiteks kirjutada ka ise mõne raamatu või pakkuda mõnda teenust?

3. Kui sul oleks palju raha, siis mis valdkonnas sa midagi looksid?

Mis on see sinu suur soov ühiskonnas inimeste heaks midagi ära teha? Teisi aidates saad seda, mida vajad. Andes teistele seda, mida nad vajavad, saad vastu raha. Niisama üldjuhul raha keegi ei anna. Millegi hea ja vajaliku eest ollakse nõus raha välja käima.

Suur häda on esmapilgul selles, et kõik äriideed justkui oleks teiste poolt ära võetud. Uut ideed aga on raske välja mõelda. Alati saab ka katsetada ja näiteks esimese ettevõtte nö aia taha lasta ning seejärel uuesti proovida ja targemana tegutseda. Teine variant on vaadata ausalt iseenda südamesse, et missuguse valdkonna äri omanik sa olla sooviksid ning siis sarnane äri omale luua.

4. Missugune probleem sind ennast häirib?

Mis sulle ühiskonnas ei sobi? Mis võiks olla paremini? Kas sa sisimas sooviksid selle probleemi ise lahendada? Kui jah, siis kaalu selle lahendamist! See mis sind häirib, võib olla seotud nö sinu eluülesandega.

5. Missugune tegevus pakub sulle rõõmu?

Mida teed nii suure õhinaga, et unustad ennast seda tegema? Kas sul on mõni hobi, mis on sulle väga südamelähedane? Kas oled mõelnud selles valdkonnas oma ettevõtte luua?

6. Mida kingiksid tervele maailmale?

Alati tasub mõelda suurelt ning suur tegu algab esimesest mõttest. Missugusena sa maailma oma südames näha sooviksid? Mis teeks sellest maailmast parema paiga? Anna oma panus maailma muutmisse! Parem maailm algab aga sinust endast – sinu sisemisest otsusest saada paremaks inimeseks.

Tõnu Põldma

Olen inimene, kes soovib aidata luua Sinu ellu positiivseid muutusi. Siin veebilehel jagan ma infot, mis mind on aidanud. Loodan, et Sa leiad siit häid mõtteid, kuidas oma elu paremaks muuta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga