Sinu süda teab, mis on sulle parim

Kui sinu süda tõrgub, siis mõtted, mis hetkel sinu peas ringlevad, pole sulle sobivad, sest süda teab, mis viib sind armastusele lähemale. Sinu süda tunneb, missugune otsus toob sinu ellu rõõmu.

Süda on sinu armastuse varjupaik, kus asub peidetud rõõm, mis aitab sul elus edasi liikuda. Elus edasiliikumine tähendab järgneda tundele, mis on peidetud sinu sisemisse igatsusse. Mõistus arvestab enamasti peamiselt ühiskondlike ja teiste poolt õpetatud juhistega, mis maalivad inimese kujutlusse mulje, et just konkreetsel ja ühetaolisel moel ja kindla valemi abil on võimalik saada elus õnnelikuks.

Õnn ise on järgnemine oma suurimale sisemisele igatsusele. See igatsus on tundena olemas sinu südames. See tunne näitabki teed sinu hingeigatsuse poole. Igasugused ühiskondlikud ja kunstlikud turvatunde määratlused nagu näiteks peamiselt levinud mõttelaad, et kindlal hulgal raha ja vahendeid, on piir, mis tähendab turvalist elu, pole seda tegelikult alati mitte.

Elu siin Maal tähendab järjepidevat eneseületamist ja oma vanade seisukohtade muutmist ning kohandamist eluvoolu suunaga. Kui soovid saada oma elus selgust, siis heida pilk sellele, mida oled alati teha tahtnud, ent pole sisimas julgenud, kuna vana tundub turvaline ja näiliselt ohutu.

Heites pilgu oma hingeigatsusele, mõistad, mis toob sulle rõõmu ja võimaldab sul teostada oma suurimat püüdu siinses maises elus. Hingeigatsus on tunne, mis viib sind sinu õnne rüppe. Hingeigatsuse tunneb ära ka vastupandamatu soovi järgi teha midagi, mida sisimas soovid, ent mõistus kipub seda sageli keelama või ebaturvaliseks hindama.

Jättes kuulamata südames peituva hingeigatsuse hääle, kustub inimeses järk-järgult elurõõm. Temast saab kui tuim masinataoline olend, kes täidab peamiselt ühiskondlikke etteantud elujuhiseid, milles puudub inimese ainulaadsuse vajalikul määral arvestamine. Ükski inimene pole tegelikkuses ühesugune ning seepärast ei saagi kõik toimida ühetaolise programmi või ühiskondliku eduvalemi järgi.

Sinu süda on sinu igavene teejuht, mis täidab sinu elu rõõmuhetkedega ka keset tormist merd. Peamine pole mitte tuule suund, vaid sinu tunnetus, mis võimaldab püsida lainel ja kursil, mis viib edasi.

Andes endale andeks tehtud vead, teiste mõistmatuse näha sinu südamesse, liigud oma eluga edasi. Elus edasiliikumine ei tähenda kõige vana ja valusa mahalaitmist, vaid sellest armastusega lahkumist – teades, et kõik, mis oli siiani olemas, ei kao mitte kuhugi. Kõik hea, mis oli, võib alati jääda sinu südamesse. Kõik, mis on valus, seda vaatle mõistvalt, teades, et sinna, kus on valu, pole jõudnud veel piisavalt armastust.

Kui sinu südames elab armastus ja sinu sooviks on armastada, oled sa armastuse kõikeläbistava väega ühes rütmis. Alati saad ja võid olla seal, kus on armastus. Armastus on olemas, sõltumata ajalistest piirangutest ja kuntslikest elukorraldustest.

Inimene ei pea olema kui mööbliese keset suurt ja kaunist maja. Inimene ei pea olema kellegi teener, kes teda ei väärtusta ja teda mõista ei taha. Tunnistagem iseendale või mitte, kuid me tahame olla seal, kus on lihtne ja hea. Me tahame olla seal, kus on rõõm ja vabadus. Me rõõm ja vabadus aga ongi seal, kus on armastus.

Tõnu Põldma

Olen inimene, kes soovib aidata luua Sinu ellu positiivseid muutusi. Siin veebilehel jagan ma infot, mis mind on aidanud. Loodan, et Sa leiad siit häid mõtteid ja ideid, kuidas oma elu paremaks muuta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.