Tee seda, mis pakub sulle rõõmu

Kindlasti sa tead, mis toob sinu ellu rõõmu. Sinu sees on olemas tunne, mis näitab teed sinu südamesoovide poole.

Iseenda südamehääle kuulamine tähendab järgnemist oma sisemisele juhtimisele. Sinu südamehääl on sinu teenäitaja, mis paneb sind rõõmsamalt elama, kui sa seda kuulda võtad. Ehkki tänastes tingimustes on veel Maal keeruline kogeda armastust nii, et puuduksid täielikult probleemid ja väljakutsed, on siiski võimalik keset tormist merd tunda rõõmu olemasolevatest õnnehetkedest, mille najal saad hoida oma sisemist jõudu, kui sa seda kõige rohkem vajad. Olgu neid toetavaid õnnehetki kasvõi mõni üksik.

Paljuski peavad inimesed sarnaseid mõttekäike, kus soovitatakse kuulata oma südamehäält, üksnes rahustavateks ilutekstideks. Kahtlemata on armastuse tundmine ja sellest lugemine ütlematagi kaunis. Selleks, et kaunist tekstist ei saaks vaid hetkeline lohutus, tuleb võtta appi praktiline soov järgneda iseenda sisemisele juhtimisele. Inimese sisemine juhtimine kõnelebki lihtsustatult öeldes temaga sisemiste tunnete kaudu. Näiteks, kui on enne otsuse langetamist väga hea tunne, on otsus parim ja vastupidi.

Sinu sisetunne näitab sulle teed, kuhu oma elus suunduda. See viib sind sinna, kuhu sa soovid, et saaksid kogeda sihtpaigas seda, mida vajad. Siiski pole õnn peatus teepervel või mugav võrkkiik palmide vahel, kuhu saab igaveseks puhkama jääda. Elu ja õnn on muutuv ja liikuv ning pidevalt täiustuv.

Elu pole üdini lihtne ega üdini keeruline. Naudi, kui võimalik ja kurvasta, kui vajalik. Mure ja valu vältimine pole elu arglik eesmärk. Samuti pole tarvidust lahterdada valu ja kannatust halvaks. Tähtis on hoida tasakaalu nn hea ja halva vahel.

Kui oled vahel kurb, siis rõõmusta, see läheb mööda. Pole vajadust vältida elus ka katsumusi, kui tunned, et sinu süda mõnda otsust tegelikult õigeks peab.

Me komistame vahel kõik sel eluteel kõndides ning kaldume heale või halvale poole. Tähtis on seejuures tõusta taas püsti ja saavutada uuesti tasakaal, et saaksid minna elus edasi. Seda vajadusel teiste abiga.

Head nõuannet õnnelikuks eluks ei saa osta raamatupoest või teiselt inimeselt. Head nõuannet saab ära tunda iseendas. Seepärast kuula iseennast ning tee seda, mis pakub sulle rõõmu.

Tõnu Põldma

Olen inimene, kes soovib aidata luua Sinu ellu positiivseid muutusi. Siin veebilehel jagan ma infot, mis mind on aidanud. Loodan, et Sa leiad siit häid mõtteid ja ideid, kuidas oma elu paremaks muuta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.